Únor 2012

Všechny sporty

24. února 2012 v 15:44 Psí sporty
Předem se omlouvám, když nějaký sport zapomenu :D
Zjednodušeně řečeno se jedná o házení disku psovi. Ten by ho měl ještě před dopadem na zem chytit a přinést zpátky.Nepotřebujete nic jiného než disk. V dogfrisbee se ale pořádají i závody. Je to týmový sport, přičemž tým tvoří člověk a jeho pes.
VĚNUJEME SE, ALE JEN PRORADOST
Dostihy
Velice zjednodušeně je to honba za návnadou.Tomuto sportu se věnují chrti, ale existují i tratě dlouhé třeba jen 100 m a ty jsou vhodné např. pro jezevčíky a pražské krysaříky.
Flyball
Jedná o souboj dvou čtyřčlenných družstev ve dvou drahách, které jsou stejné. V každé dráze se nachází čtyři skokové překážky, na konci je box, který po došlápnutí vystřeluje míček. Princip je celkem jednoduchý. Pes na povel psovoda vyběhne na dráhu, přeskočí překážky, naskočí na desku boxu, tím mechanika vypustí míček, pes ho chytne a aportuje ho přes překážky zpět k psovodovi. Ten celou dobu zůstává za startovní linií a povzbuzuje psa.
Dogdancing
Dogdancing je v České republice poměrně mladý kynologický sport. Psovod a pes tvoří tým a na hudbu předvádějí předem připravenou sestavu, která obsahuje běžné cviky z poslušnosti, ale i mnoho dalších cviků a triků podle nápadu psovoda. Fantazii se meze nekladou, vždy by ale měl být brán ohled na zdraví a možnosti psa.
Vodní práce
Je to vlastně, že pán psa leží na člunu a pes k němu připlave a přitáhne ho na břeh.Cílem je rozvíjet přirozené instinkty psa žádoucím směrem tak, aby byl v případě potřeby využitelný jako zachránce lidských životů.
Obedience
Obedience v překladu znamená poslušnost, podrobení se a tak se vlastně jedná o poslušnost, ale maličko jinou. Tady nejde o to, aby pes slepě a bez duše následoval psovoda, ale je zde důležitá souhra psa a psovoda, žádoucí je radostný a kontaktní projev psa s co největší přesností provedení cviku.
Triatlon
Skládá se z plavání, cyklistiky a běhu.Vše obsolvují oba i pán i pes.Plavou spolu, běží spolu a když pán jede na kole pes běží u něj.Tento sport je pro psy i pány s kvalitní kondičkou.
Coursing
Coursing, to je terénní dostih. Od klasického dostihu na oválu se liší v mnoha směrech.
Klasické psí dostihy se běhají na oválu, psi vybíhají z boxů a ženou se za umělou návnadou. Rozhodujícím kritériem je čas, nejrychlejší vyhrává. Na klasických dostizích uvidíme převážně chrtí plemena, hlavně v českých končinách.
Oproti tomu coursing, který je předchůdcem dostihů na ovále, se běhá na přehledné louce, umělá návnada (igelitový střapec, kus kůže) se táhne cik-cak na lanku přes několik kladek a dráha, kterou střapec opisuje, má simulovat dráhu běhu zajíce.
VĚNJEME SE,ALE JEN PRORADOST
Agility
Agility je sport, který má, jako každý jiný, svůj řád - u nás je to Řád Agility České republiky. V agility jde o to, že v určitém čase musíte se psem zaběhnout překážkovou trať v daném pořadí. Přičemž pes překonává parkur, zatímco páníček běží podél překážek a udává směr. Je to bezkontaktní sport, který vyžaduje dokonalou ovladatelnost psa a radost z pohybu. Pes běží bez obojku a na povel vykonává různé překážky.
VĚNUJEME SE,ALE JEN PRORADOST

Vše 2012

3. února 2012 v 11:06 Fotky 2012
Procházka 30.1. 2012 (den kdy bylo natočeno video)
Chystání se na DUO CACIB
Sušení
Výstava Polsko, Katowice
Milujeme se :*¨
:)
:D


FOTKY Z COURSINGU DNE 21.4. 2012 ZDE : http://assiniboya.rajce.idnes.cz/coursing_21.4._2012
FOTKY Z PROCHÁZKY DNE 10.5. 2012 ZDE: http://assiniboya.rajce.idnes.cz/Prochazka_10.5._2012
S kamarádem :)

Grafické zpracování stránky + fotografie v záhlaví od flossycourtesan.blog.cz